Про те, що не потрібно покидати храм до кінця служби

Деякі християни через власні лінощі та безпечність виходять із церкви ще до закінчення служби і собі думають, що в цьому немає нічого страшного. Але, насправді, це дуже недобре, бо в дійсності це є не наше бажання, а диявола. Це він виводить нас із церкви раніше часу, і тому, виходячи з церкви ми догоджаємо ворогу нашого спасіння. Це ми зараз доведемо вам. 


Жив у Печерському монастирі прозорливий старець на ім'я Матфій. Одного разу, коли він стояв у церкві на своєму місці, глянувши на братію на клиросі, побачив біса в дивному одязі, за полями якого у нього був оберемок квіток. Біс обходив ченців і на кожного кидав по квітці. До кого квітка причіплялася, той робився розслабленим розумом, вигадував якусь незначну причину до виходу з церкви, виходив з неї, і прийшовши до келії лягав спати. А до кого квітка не причіплялася, той стояв міцно та співав Богу. Все це старець розповів братії. Чуючи це, ченці жахнулися та постановили собі більше не виходити з церкви до відпусту. 


Тому, пам’ятаймо, що коли виходимо з церкви передчасно, то грішимо та догоджаємоворогові нашого спасіння. Він не дрімає, а всіляко завжди намагається ввести нас у гріх. І коли він стане спокушати вас до передчасно виходу з церкви, скажіть йому те ж, що сказав йому ніколи інок Ісаак: - Ні, не твій я, дияволе, а раб Божий. І продовжуйте стояти в храмі Божому благоговійно та з максимальною уважністю до самого кінця служби, підносячи розум свій до небесного, вічного і божественного. Амінь. 

(Слово про те, як диявол спокушає людей, змушуючи їх виходити з храму). Прол. 26 травня.