Повчання про чесність

Здається, не потрібно зайвий раз нагадувати , що всі ми повинні бути чесними, тобто завжди чинити справедливо. Колись три брата пішли на жнива та найнялися жати шістдесят нив. У перший же день праці один із них захворів і повернувся в свою хатину. Один із братів сказав іншому: - Ось бачиш, брат наш захворів.
Давай станемо на молитву та попросимо Бога, щоб Він допоміг нам дожати все, що випало й на його частку. Так вони молилися, а Господь допоміг їм благополучно закінчити всю роботу і за хворого брата, і за себе.

Закінчивши жнива й діставши плату за свою працю, підійшли вони до хворого та й кажуть: - Отримай брате свої гроші! Хворий відповідав: - За що ж мені платити, якщо я нічого не робив? На це брати кажуть: - За твоїми молитвами ми добре завершили жнива і за тебе, і за себе! Але хворий навіть після таких слів грошей від них не взяв. Стали вони тоді сперечатися, але суперечка їх закінчилася нічим. Хворий грошей не брав, як вони не намагалися їх залишити. Зрештою, пішли вони за порадою до одного з великих старців. 

Коли вони зустріли старця, то колишній хворий сказав: - Ми дійсно вийшли троє на жнива, в тому числі я. Але в перший же день я занедужав і не зміг більше працювати. А вони, ось тепер, нав'язують мені плату, наче я працював. Інші два брати відповідали: - Ми вийшли утрьох на жнива та найнялися жати шістдесят нив. Але це нам би було важко й трьом. Але за молитвами брата який захворів, ми закінчили всі справу швидко та добре.Ось чому ми й запропонували взяти йому свою частку, а він не бере. Почувши це старець здивувався та сказав одному з ченців: - Ударяй в дзвін, щоб зібралася вся братія, нехай праведний суд створять. Братія зібралися, а коли дізналася в чому справа, присудили колишньому хворому взяти плату, яка належала йому за договором. Він вийшов після суду, плакав та сильно сумував. Отже, ось як треба в подібному випадку розуміти чесність: Не працював я, і мені нічого не потрібно, я беру плату тільки за свій труд". 

Це чудовий урок для кожного з нас: бо, що ми бачимо нині навколо себе? У більшості випадків дармоїдство, обман, брехня та лінощі. Нам би тільки схопити гроші, а про те, наскільки добре ми зробили свою справу, або зовсім не зробили, про це й не думаємо. Це недобре, бо слово Боже говорить: мерзота Господеві Богу твоєму ... всяк творяй неправду (Повтор.Зак. 25:16). Амінь. 

(Слово з Патерика). Пролог 30 травня